Rodinný dům k rekonstrukci 125 m² Přechovice

Číslo zakázky: ER55
Typ nemovitosti: Rodinný dům
Lokalita: Jihočeský / Strakonice
Cena: 680 000 Kč

Popis:

Nabízíme k prodeji venkovský domek vhodný k rekonstrukci v obci Přechovice v okrese Strakonice, který se nachází v absolutním centru obce. Prodává se pouze domek včetně zastavěné plochy, okolní oplocená zahrada náleží obci a nový vlastník si může zažádat o odkup či pronájem této zahrady.

Jedná se o tradiční venkovskou lokalitu k bydlení, v nejbližším okolí převažuje původní zástavba rodinných domů. Nabízený dům je obdélníkového tvaru s 1 nadzemním podlažím a stavebně neupraveným půdním prostorem, dispozičně je řešen jako 1+1, s prostornou chodbou, koupelnou a navazující dílnou, proto je i možná úprava a zvětšení obytné části, např 2+1 nebo 3+kk, také je možné stavebně upravit půdu na obytné podkroví. Odhad stáří domu je cca 100 let, základy kamenné bez izolací proti zemní vlhkosti, obvodové zdivo je o tloušťce 60 cm – zděné z pálených plných cihel a kamene, střecha sedlová, krov dřevěný, okna jsou zde dřevěná zdvojená, vytápění na tuhá paliva, je proveden rozvod studené vody. Elektřina – kompletní rozvod (230V). Odkanalizování je z kuchyně, WC a sprchového koutu do septiku. V obci Přechovice není k dispozici ani základní občanská vybavenost. Základní občanská vybavenost je v sousedním městě Volyně (MŠ, ZŠ, obchody, restaurace, základní služby, lékař aj.). Veškerá kompletní občanská vybavenost je k dispozici v nedalekých Strakonicích. Od nabízené nemovitosti se nachází cca 150 m pěší chůzí autobusová zastávka (průměrné spojení). Vlaková stanice je vzdálena cca 1,2 km pěší chůzí – trať Strakonice – Volary.

Život v obci obohacují například každoroční kulturní akce jako je např.: pouťová zábava, mše v kapličce, hasičská soutěž o pohár starosty obce nebo dětský den. Ale je tu i krásná pamětihodnost a to je Kaple svaté Anny na návrší na jih od vesnice. Ideální místo pro mnoho výletu a to nejen v okolí.

 

Kontakt na realitního makléře:

 

Mobil: 721 636 789