Rodinný dům k rekonstrukci 125 m² Přechovice

Číslo zakázky: ER55
Typ nemovitosti: Rodinný dům
Lokalita: Jihočeský / Strakonice
Cena: 680 000 Kč

Popis:

Nabízíme k prodeji venkovské sídlo před rekonstrukcí v obci Přechovice v okrese Strakonice, v souvisle zastavěné části obce, v intravilánu. Tato nemovitost se nachází v absolutním centru obce Přechovice při vedlejší silnici III. třídy. Těsném sousedství je obecní úřad s knihovnou. Okresní město Strakonice je vzdáleno cca 11,5 km jízdy autem severním směrem. V okolí této obce převažují pole a lesy, hezká příroda.

Jedná se o tradiční venkovskou lokalitu bydlení a v nejbližším okolí převažuje původní zástavba rodinných domů. Proto i tato nemovitost je venkovským rodinným domem obdélníkového tvaru s 1 nadzemním podlažím a stavebně neupraveným půdním prostorem, dispozičně je řešen 1+1, ale lze z něj udělat domek i o větší dispozici, např 2+1 nebo i 3+1. Nachází se zde chodba, kuchyň, koupelna (wc a sprchový kout), dílna a pokoj. Odhad stáří domu je cca 100 let, základy kamenné bez izolací proti zemní vlhkosti, obvodové zdivo je o tloušťce 60 cm – zděné z pálených plných cihel a kamene, střecha sedlová, krov dřevěný, okna jsou zde dřevěná zdvojená, vytápění na tuhá paliva, je proveden rozvod studené vody, ohřev teplé není proveden. Elektřina – kompletní rozvod (230V). Odkanalizování je v nemovitosti z kuchyně, WC a sprchového koutu do septiku. K nemovitosti náleží kůlna, která je na ni napojena a tvoří příslušenství.

V obci Přechovice není k dispozici ani základní občanská vybavenost. Základní občanská vybavenost je v sousedním městě Volyně (MŠ, ZŠ, obchody, restaurace, základní služby, lékař aj.). Veškerá kompletní občanská vybavenost je k dispozici v nedalekých Strakonicích. Od nabízené nemovitosti se nachází cca 150 m pěší chůzí autobusová zastávka (průměrné spojení). Vlaková stanice je vzdálena cca 1,2 km pěší chůzí – trať Strakonice – Volary.

Život v obci obohacují například každoroční kulturní akce jako je např.: pouťová zábava, mše v kapličce, hasičská soutěž o pohár starosty obce nebo dětský den. Ale je tu i krásná pamětihodnost a to je Kaple svaté Anny na návrší na jih od vesnice. Ideální místo pro mnoho výletu a to nejen v okolí.

 

Kontakt na realitního makléře:

 

Mobil: 721 636 789