REZERVOVÁNO - Rekreační chata Vrcovice u Písku

Číslo zakázky: ER57
Typ nemovitosti: Chata
Lokalita: Jihočeský / Písek
Cena: 790 000 Kč

Popis:

Nabízíme EXKLUZIVNĚ k prodeji moc hezkou rekreační chatu v krásném prostředí u řeky Otavy, která se nachází v katastrálním území Vrcovice u Písku v jižních čechách. Prodej je upřesněn tím, že jde o prodej chaty jako stavby bez pozemku. Pozemek okolo chaty (cca 250 ) je v pronájmu od majitelů za 6.000 Kč ročně včetně příjezdové cesty, nájemní smlouva je v případě zájmu o tuto chatu k nahlédnutí.

Dispozičně je tato rekreační chata řešena dvěmi podlažími. V přízemí naleznete jednu zcela samostatnou místnost s vlastním vchodem, hned vedle ni se nachází menší další místnost, která byla používána jako dílna. V prvním podlaží se nachází obytná část o dispozici 2+kk s krásným krbem a velikou terasou s výhledem na řeku Otavu. Tato chata má i půdní prostory. Voda je zde přivedena z vrtu o hloubce 22 metrů přímo do chaty (místnosti pouze, kde je WC a umyvadlo). Do menší kuchyňky uvnitř chaty přivedena prozatím není. Jako stavební materiál byl použit: kámen/cihla, podlahy jsou kamenné, střecha z kanadské šindele. Odpad je svedený do jímky, elektřina je zde plně funkční (G - momořádně nehospodárná). Pod chatou jsou k dispozici 2 parkovací místa a velice příjemné je, že se u chaty nachází i posezení s možností grilování.

Chata se nachází nedaleko břehu řeky Otavy (cca 53 m), Otava je zlatonosná a bohatá na perlorodky, lososy a pstruhy, je proto dnes rájem vodáků, turistů a hlavně rybářů. Řeka Otava, také bývala do konce 19. století srdcem a osou prastarého Prácheňského kraje. Název Otava pochází z keltského slova „Atawa“, což znamená bohatá řeka. Na březích Otavy se dříve rýžovalo zlato a nacházeli se v ní zlaté šupinky, zvané zlatinky. Pár metrů od chaty, kterou nabízíme k prodeji se nachází velice známá restaurace U Caisů. Historie „Caisky“ sahá hodně daleko. Právě tady namaloval na přelomu 20. a 30. let minulého století malíř Václav Špála své nejznámější obrazy. Podél řeky vede Otavská cyklistická cesta, která téměř kopíruje říční tok a nabízí projížďku romantickou krajinou. V hezkém počasí láká řeka ke koupání v sice chladné, ale průzračně čisté vodě.

 

 

Kontakt na realitního makléře:

 

Mobil: 721 636 789