PRODÁNO Komerční (restaurační) zařízení v obci Strašín 177,66 m²

Číslo zakázky: ER52
Typ nemovitosti: Restaurace
Lokalita: Plzeňský / Klatovy
Cena: 1 300 000 Kč

Popis:

Nabízíme k prodeji komerční/restaurační zařízení (dále jen „restaurace“) v obci Strašín. Obec Strašín se nachází v okrese Klatovy nedaleko od Kašperských hor a Sušice v Plzeňském kraji. Tato obec vstoupila od roku 1999 do mikroregionu Centrální Šumava.

Restaurace má jedno nadzemní podlaží a je podsklepená. Není zde půda, ale v horní části je vybudováno obytné podkroví. Základy restaurace jsou betonové, konstrukce objektu je zděná s kamennou podezdívkou a stropy jsou keramickobetonové. Střecha je sedlová se dvěma pultovými vikýři, střešní krytina je tvořena bobrovkou a klempířské prvky jsou plechové pozinkované. Vnější omítky jsou tvořeny břízolitem a zateplení pláště není provedeno. Restaurace je napojena na elektřinu, obecní vodovod a obecní kanalizaci, vytápění je zde řešené tuhými palivy (kotlem ve sklepě). Sklep je poměrně veliký.

Restaurace je s kompletním sociálním a administrativním zázemím, které je situované v prvním nadzemním podlaží a z podkroví, kde se nachází byt (1+1) s kompletním sociálním zařízením a 3 neprůchozí místnosti přístupné z centrální chodby bez sociálního zařízení. Sociální zařízení je společné. V prvním nadzemním podlaží se nachází vstupní prostor o výměře 6,59 chodba o výměře 19,42 , 2 x sociální zařízení o celkové výměře 11,11 (záchod a umyvadlo, a záchod, 4x pisoáry a umyvadlo) , místnost o výměře 8,29 . Restaurace o výměře 35,63 , bar o výměře 7,50 , salonek o výměře 30,35 , kuchyně o výměře 24,63 , dva sklady o celkové výměře 16,85 . V podkroví se nachází chodba o výměře 19,47 , pokoj s umyvadlem o výměře 11,47 , pokoj s umyvadlem o výměře 11,37 , WC o výměře 1,14 , koupelna se sprchovým koutem o výměře 8,55 , pokoj o výměře 12,65 . Podkrovní byt se skládá z předsíně o výměře 2,49 , koupelny o výměře 3,53 , WC o výměře 0,91 , pokoje s kuchyňským koutem o výměře 25,28 , pokoje o výměře 16,93 . Schodiště o výměře 2,84 . Z podkroví se dostanete centrální chodbou na terasu o výměře 56,53 . Zábradlí zde však chybí. Sklep má celkovou výměru 177,66 . Ve sklepě se nachází kotelna a je zde i prostor na tuhá paliva. V restauraci je zavedena elektřina o napětí 230V a 400V (G - mimořádně nehospodárná) a je připojena k rozvodné síti elektrického proudu. V nebytovém prostoru je řešeno topení ústředním kotlem na tuhá paliva a topná tělesa představují závěsné radiátory. Ohřev vody je řešen bojlerem. Samotný pozemek je mírně svažitý. Přístup k objektu je bezproblémový po zpevněné obecní cestě.

Tato restaurace se nachází v centru obce vedle pošty, samoobsluhy a zastávky autobusu. V obci služby poskytuje Zdravotní středisko, lékárna, knihovna, kadeřnictví. Nalezneme tady i základní školu 1. stupně (2třídy), svou činnost zde vykonává řada spolků – sbor dobrovolných hasičů, myslivecké sdružení, včelařský spolek, rybáři a dámský klub. Další rozvoj obce slibuje do budoucna atraktivnost zdejšího území pro mladé obyvatelstvo.

Vedle bohaté historie se obec Strašín může pyšnit také řadou významných osobností, které odsud pocházejí (narodil se zde např. František Vlastimil Jáchym, významný spolupracovník Josefa Jungmanna a K. H. Borovského nebo prof. MUDr. Karel Raška DrSc., významný vědecký pracovník).

Strašín je krásnou typickou staročeskou šumavskou vesnicí rozloženou uprostřed působivé přírodní lokality. Její pozvolný dlouhodobý vývoj - první písemná zmínka pochází z roku 1254 - dává tomuto území stabilní charakter vyváženého způsobu života lidí žijících ve vesnickém společenství. Je zde nedotčená panenská krajina a příroda na pomezní území sousedící s chráněnou krajinnou oblastí, dále navazující na Národní park Šumava a především stabilní obyvatelstvo. Ozdobou Strašína je i to, že se při jižním okraji obce nachází přírodní památka Mrazové srázy u Lazen, dále severozápadně od obce se nachází další přírodní památka Strašínská jeskyně a severovýchodně přírodní rezervace Na Volešku.

 

Kontakt na realitního makléře:

 

Mobil: 721 636 789