PRODÁNO Dvougenerační rodinný dům Hořice na Šumavě 583 m², pozemek 3 694 m²

Číslo zakázky: ER27
Typ nemovitosti: Rodinný dům
Lokalita: Jihočeský / Český Krumlov
Cena: 1 090 000 Kč

Popis:

Nabízíme k prodeji dvougenerační rodinný dům, který se nachází v atraktivní lokalitě jižní části Šumavy v obci Hořice na Šumavě (městys), ležící blízko Lipenského jezera. Městys se nachází nedaleko hlavního tahu mezi turisticky známou obcí Černá v Pošumaví, vzdálené 6 km a Českým Krumlovem, vzdáleném 13 km. Součástí rodinného domu jsou dvě udržované zahrady o výměře 3 067 m2 a 627m2 s překrásným výhledem na Šumavu. Dalších 583 m2 tvoří zastavěná plocha a nádvoří. Jedná se o vnitřní sekci řadové zástavby s rozlehlým pozemkem v klidné části obce.

Rodinný dům je dispozičně řešen jako dvougenerační s bytovými jednotkami, v přízemí se nachází byt 2+1 a garsoniéra, v 1. patře se pak nachází další bytová jednotka o dispozici 3+1. Dům má navíc velký půdní prostor, kde je možno do budoucna vybudovat i obytné podkroví. Obě bytové jednotky mají společné vytápění (nový kotel na tuhá paliva), elektro i vodu. Rodinný dům je zděný, částečně podsklepený, s novou sedlovou střechou (zrekonstruována v roce 2005), v celkově dobrém stavebně-technickém stavu. Nově byla zrealizována i výměna oken za kvalitní plastová okna s dvojsklem. K domu náleží také vedlejší stavba stodoly na jižní straně zastavěného pozemku. Rodinný dům je napojen na rozvod elektřiny (G - momořádně nehospodárná), vody a obecní kanalizace. Příjezd je po veřejné zpevněné asfaltové komunikaci. Na tento rodinný dům se váže věcné břemeno dožití pro dvě osoby (narozené roku 1946 a 1948), které obývají spodní byty. Nový majitel bude mít tedy možnost ihned obývat největší bytovou jednotku v 1. patře o dispozici 3+1. Tato skutečnost je zohledněna v ceně nemovitosti, která je nižší než cena obvyklá odpovídající této atraktivní lokalitě.

 

Rodinný dům je situován v horní části náměstí s okolní klidnou zástavbou podobných rodinných domů. Občanská vybavenost se nachází v těsné blízkosti – v Hořicích s více než 800 obyvateli je obecní úřad, pošta, škola, školka, obchod, restaurace, praktický lékař atd. Veškerá občanská vybavenost je pak k dispozici ve městě Český Krumlov, vzdáleném jen několik minut jízdy po hlavní silnici, spojující turistickou část Lipna a Českého Krumlova. V Hořicích se také nachází železniční zastávka na trati Černý Kříž – Český Krumlov a zastávka veřejné autobusové dopravy. Městys Hořice na Šumavě leží v nadmořské výšce 679 m n. m. V krásném prostředí jižní části Šumavy. Historické jádro Hořic na Šumavě je navíc městskou památkovou zónou. Hořice jsou známy bohatou kulturní nabídkou pro občany a pořádáním tradičních akcí šumavského regionu (hořické kulturní léto, stavění obecního máje, Josefská maškarní zábava, masopust, dětský den atd). Vzhledem k umístění rodinného domu v atraktivní lokalitě v blízkosti Lipenské přehrady, obklopené malebnou krajinou velmi oblíbené jižní části Šumavy, se jedná o vynikající investici. Ideální pro všechny, kdo hledají prostorný rodinný dům s velkým pozemkem na Šumavě v turisticky oblíbené lokalitě pro rekreační využití, nebo pro trvalé bydlení na krásném místě.

 

 

 

 

Kontakt na realitního makléře:

 

Mobil: 721 636 789